אספנית השבוע: ספיר בכר

פינת אספני השבוע מציגה אספנים מכל הסוגים. אם יש לכם אוסף מגניב, גיקי וגדול! ואין לכם בעיה להצטלם? מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק ואציג אתכם בפינה.

אספנית השבוע היא ספיר בכר, בת 24 מחולון

בואי נדבר מספרים: כמה פריטים יש לך באוסף?

ואו זה קשה, כבר הפסקתי לספור בפריט 70 יש לי קרוב ל200 פלוס פריטים שממשיכים לעלות ולעלות,  ואני מאמינה שברגע שאני אגור לבד זה יתרחב אפילו יותר וגם מבחינת מקום.

כמה זמן את אספנית ומה היה הפריט הראשון?

אני אספנית כבר 5 שנים, האוסף התחיל מפופים שקניתי את המלכה הרעה כשהייתי בצבא אחר כך אני רציתי להרחיב אותו ולגוון לא רציתי רק פופים רציתי יותר דברים שהם לא רק מוצר אחד אז הפסקתי לאסוף רק פופים של דיסני והתחלתי להיכנס להתעניינות של חנויות דיסני ואספנים בכל רחבי העולם אני בחורה די סקרנית וכשאני מוצאת משהו שאני אוהבת במיוחד שמדובר בדיסני אני ישר קופצת על ההזדמנות להתחיל לחקור ולהיכנס לעומק, הבובה הראשונה שקיבלתי הייתה סאלי מההורים שלי שטסו לברצלונה בשנת 2016 ושיגעתי אותם עליו כי הוא אחד הדמויות שאני הכי אוהבת (בין רבים) ומאז השאר באמת היסטוריה.

מה את אוהבת לאסוף?

דיסני. אני אוהבת לאסוף פלאשים ( בובות פרווה ), קלטות, דיסקים, טקליטורים, כוסות, סיכות, תיקים, פופים ( רק סצנות מתוך הסרטים ) ספרי אנימציה וספרים רגילים של דיסני ואפילו פרטי לבוש ואקססוריז. 

למה את אוספת דווקא את דיסני?

השאלה הזאת מבחינתי יכולה להתחלק לשתיים, אני אוספת דיסני כי זה חלק ממני זה מה שעושה אותי אני לפני 5 שנים לא ידעתי איך להוציא את זה החוצה עד שלאט לאט אני פשוט הכרזתי שהפנימי שלי יוצא החוצה כשיש משהו שהוא כל החיים שלך וזה חלק בלתי נפרד ממך למה לא להראות לכולם את הקסם שאני כל כך אוהבת ? והתשובה השניה שלי לשאלה הזו היא אני אוספת מה שאני אוהבת אני לא אוספת כל דבר של דיסני או כל דבר שנראה לי מתוק שאינו קשור לזה האוסף בנוי אך ורק מהפריטים שמבחינתי הכי מאפיינים את הסרטים/הדמויות.

איזה פריט באוסף שלך את הכי אוהבת ולמה?

ואו גם זו שאלה קשה, אצלי זה משתנה כל הזמן היום זה יכול להיות אחד ומחר אחר אבל לשאלה הזו אני הפעם אבחר בבובות פרווה של אלי וקארל כילדים שיצאו בכנס שנערך כל שנה בקליפורניה, ארה״ב שנקרא D23. זה הוא כנס מעריצים די ידוע בקרב קהילת דיסני ואין כמעט אחד שלא יצא לו להיכנס או לשמוע עליו ולא לקנות משהו אחד מבין הפריטים הנדירים שנמכרים שם, הפריט הזה נקנה דרך חברה שהייתה שם זה פריט שהוא מהדורה מוגבלת של 300 יחידות בכל העולם ( הפריט הזה לא נפתח מעולם מהרגע שהגיע אלי ) הם הגיעו בקופסא מאוד מיוחדת ונוגעת לליבי בגלל שזה אחד הסרטים האהובים עלי ביותר של פיקסאר וגם לא יכלו לעשות משהו יותר מרגש מזה ל10 שנים מאז יצאת הסרט מאשר לעשות את הספר שבו אלי וקארל עשו ביחד להרפתקאות העתידיות שלהם ביחד והשני גם מאותו כנס שנערך בשנת 2015 ושם יצא הבובת פרווה של ווינסטון מהסרט הקצר הראשון של אולפני וולט דיסני שנקרא “feast”.

איזה פריט היה לך הכי קשה להשיג?

הפריט שהכי היה קשה לי להשיג, מדובר פה בשני פריטים לא אחד : הראשון זה מיקי מאוס חודש ינואר שיצא בשנת 2018 מתוך קולקציה שנקראת “mickey “mouse memories שיצא כמחווה ליום הולדתו ה90 של מיקי בנובמבר לפני שנתיים, המחיר שלו גרם לי לסלוד מספר חודשים כי מהרגע שהוא יצא הוא לא יותר יותר ולא נמכר בכלל אבל בסוף נכנעתי וקניתי אותו זה היה שווה את זה השני זה תומאס אומלי מחתולים בצמרת, שגם אותו מספר חודשים התלבטתי אבל אני כל כך רציתי אותו שקניתי.

איזה פריט את הכי רוצה שעדיין אין לך?

הפריט שאני הכי רוצה באוסף שלי, מדובר בשני פריטים וזה הבובות של מג מהרקולס ואיזמרלדה מהגיבן מנוטרדאם שיצאו השנה בתוך קולקציית מעצבים מהדורה מוגבלת שנקראת Designer Midnight Masquerade אלו דמויות שלדעתי מאוד מיוחדות ונורא קשה להשיג היום דמויות שהן נורא אנדרייטד ושמגיעה להן קצת יותר הערכה. 

מה מייחד את האוסף שלך על פני אחרים לדעתך?

הייחוד של האוסף שלי הוא שאני שמה לב לדמויות שמבחינתי נותנות הרבה אור לסרטים ופתחות את העלילה אפילו לא הרבה אנשים שמים לב אליהן לכן אני מאוד אוהבת לאסוף אותם, גם אפשר לראות אצלי באוסף איך זה מאפיין אותי בתור בן אדם במיוחד הבובות פרווה אני בן אדם מאוד חם, חברתי ואוהב מאמינה שגם קרובים יכולים להעיד את זה עלי. 

איזה פריט היית רוצה שיוציאו בעתיד?

הייתי מעוניינת שיצאו פריטים של סרטים שהם אנדרייטד ברמות כמו אטלנטיס האימפריה האבודה, אחי הדוב , כוכב המטמון.

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא