אספן השבוע: עומר טל

פינת אספני השבוע מציגה אספנים מכל הסוגים. אם יש לכם אוסף מגניב, גיקי וגדול! ואין לכם בעיה להצטלם? מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק ואציג אתכם בפינה.

אספן השבוע הוא עומר טל, בן 35 מקריית ביאליק.

בוא נדבר מספרים: כמה פריטים יש לך באוסף?

ת'אמת שלא ספרתי אבל אני מעריך שעם הספרים ופריטי הלבוש יש לי למעלה מ 500 פריטים.

כמה זמן אתה אספן ומה היה הפריט הראשון?

התחלתי לאסוף בגיל 18, לפני 17 שנה בערך, אבל בתור חייל קצת קשה כלכלית, אפשר לומר שב 4 שנים האחרונות האוסף התחיל לצבור תאוצה, אז גם נחשפתי לכמה קבוצות אספנים דרך הפייסבוק וזה פתח לי שוק שלם שלא הכרתי. הפריט הראשון שהיה לי בתור אספן זה חרב אור מפלסטיק שחבר הביא מחו"ל.

מה אתה אוהב לאסוף ולמה?

אני אוהב לאסוף סרטים, דמויות, חלליות וכל הפריטים שקשורים למלחמת הכוכבים ורובוטריקים (דור 1). אם זה ספרים, פרטי לבוש ותמונות מיוחדות. אני אוסף את זה בגלל האהבה שלי למלחמת הכוכבים, אני אוהב את הסיפור, את הסרטים, את הפסטיבל שיש מסביב, המותג הזה חי והוא נמצא איתנו מאז ומתמיד, הסרטים זה משהו שאהבתי בתור ילד וזה מלווה אותי עד היום, למזלי זה לא נגמר והם ממשיכים לחדש גם היום.

 

איזה פריט באוסף שלך אתה הכי אוהב ולמה?

ולמה יש לי פריט אחד שיש לי חיבור סנטימנטלי אליו, אבי זכרונו לברכה פיסל לי דמות מהסרט מלחמת הכוכבים והיא מלווה אותי לכל מקום שאני הולך, זה משהו שאי אפשר לשים לו מחיר כי אבי בנה לי אותו והוא רק שלי, אני מביט בפסל ונזכר בתהליך הבניה ולמרות שהוא קצת שבור אני לא אזרוק אותו לעולם.

איזה פריט היה לך הכי קשה להשיג?

יש דמות אחת שהיה לי מאוד קשה להשיג אותה, כמו כל פריט אספנות הפסיקו לייצר אותה ויש מספר מאוד מצומצם שלה בשוק, החבילה הייתה גם גדולה ולכן המשלוח היה מאוד יקר, זה לוק סקייווקר מהסרט החמישי בקרב שלו עם אביו.

איזה פריט אתה הכי רוצה שעדיין אין לך?

מכונית הדלוריין מהסרט חזרה לעתיד של חברת HOT TOYS.

מה מייחד את האוסף שלך על פני אחרים לדעתך?

האוסף שלי לא כל כך מיוחד, אני חושב שהוא גדול אבל יש לי קו שאני מתשדל לא לסטות ממנו וזה מלחמת הכוכבים בלי לדלג אל אף סרט בסדרה למרות שיש שיגידו שהם לא אוהבים, בעבר הייתי מתפזר ובאמת מנסה להשיג הכל, היום אפשר לומר שדמויות של Hot Toys וחלליות זה הקו שלי.

איזה פריט היית רוצה שיוציאו בעתיד?

חללית ה – Millennium Falcon של חברת Hot Toys, בגודל 6\1.

 

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא