ביקורת בקטנה: מרגלים לא רגילים

מרגלים לא רגילים (Spies in Disguise) – עכשיו בקולנוע (אנימציה).

מי נגד מי (קולות):

ויל סמית' – לאנס סטרלינג

טום הולנד – וולטר בקט

קארן ג'יליאן – אייז (עיניים)

ריבה מקנטייר – ג'וי ג'נקינס

רשידה ג'ונס – מרסי קפל

דיג'יי חאלאד – אירז (אוזניים)

בן מנדלסון – קיליאן

מאסי אוקה – קאטוס קימורה

אורך הסרט: 102 דקות

מה הסיפור?

לאנס סטרלינג הוא מרגל-על סטייל ג'יימס בונד שרגיל לעשות הכל לבד ובדרך שלו, אך באחת המשימות החשובות ביותר שלו הגאדג'טים בהם הוא רגיל להשתמש הגיבו בצורה לא צפויה. סטרלינג חוזר לסוכנות כדי לברר מי המדען ששיחק לו עם ההגדרות ומוצא את וולטר בקט, נער מתבגר גאון אקצנטרי שרוצה להציל את העולם בצורה קצת אחרת ולא מתקבל בצורה כל כך נעימה על ידי הסוכנות או סטרלינג.

סדרת אירועים לא צפויה גורמת לסטרלינג להסתמך על וולטר וההמצאות המשוגעות שלו אחרת העולם כולו יהיה בסכנה.

הטוב:

הסרט זז בקצב מהיר, הוא מבדר, מצחיק בטירוף, מתאים לכל הגילאים ומצליח לחמם את הלב ברגעים לא צפויים. טום הולנד כובש כל דמות שהוא נכנס אליה בין אם היא מצוירת או אמיתית ומלמד את הצופים את הלקח של "מוזר זה נהדר",  וויל סמית' לוקח את כל הסטיגמות על האגו המפוצץ שלו והופך אותן לתוצר מוצלח של הומור עצמי מודע לעצמו, שלישיית היונים המצחיקות בקולנוע לחלוטין גנבו את ההצגה, ולשם שינוי הדמות של דיג'יי חאלאד לא הייתה לגמרי מעצבנת.

הרע:

דמות נבל העל (קיליאן בעל הזרוע המכנית) מאוד פלסטיקית חד-ממדית. אנחנו מקבלים ניצוץ של פוטנציאל לסיפור רקע שהוא יותר מהבנאליות הרגילה אך מתאכזבים כי לא בחרו לפתח את הסיפור עד הסוף. חבל, זה ממש מפוספס.

המכוער:

קשה לי להגדיר זאת כ"מכוער" בצורה מילולית, אך אני לא מתחברת לסגנון הנוכחי של האנימציה שמציירת את כל הדמויות האנושיות עם קווים חדים ופרופורציות מוגזמות.

לסיכום:

סרט נפלא ומפתיע לטובה, כייפי ואחלה חוויה לכל המשפחה.

ציון: 8

מבוסס על סרט האנימציה הקצר "Pigeon: Impossible"

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא