אספן השבוע: יונתן הימלפרב

אספני השבוע חוזרת ובגדול! מעכשיו אציג בפינה אספנים מכל הסוגים. יש לכם אוסף מגניב (וגדול!) ואין לכם בעיה להצטלם? מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק ואציג אתכם בפינה.

אספן השבוע הוא יונתן הימלפרב, בן 22 מגבעתיים אספן של אוספים!

בוא נדבר מספרים: כמה פריטים יש לך באוסף?

יש המון, בין אם סרטים, סדרות, דיוידיז, פלאשיז, משחקים, קומיקסים, מכשירים… מה לא? אני לא יודע איך אפשר להעריך את זה במספרים, אבל בהחלט סקרנת אותי, אני הולך לספור את זה בהזדמנות…

כמה זמן אתה אספן ומה היה הפריט הראשון?

תמיד אהבתי לאסוף דברים, אני מניח שאם מדברים על האוסף הנוכחי שלי אז הוא התחיל ב-2012 כששאות' פאקטורי התחילו להוציא את כל העונות של פאוור ריינג'רס בדיוידי אז הזמנתי את העונה הראשונה (בתקופתו לא הייתה לי האפשרות להזמין את הסטים הגדולים אז התחלתי עונה עונה) ומשם זה "התדרדר".

מה אתה אוהב לאסוף?

אני אוהב לאסוף הרבה דברים, אבל לאו דווקא דברים מסוגים שונים (סרטים, דמויות, פופים וכ'ו) אלא מט'ימס שונים, כמו נגיד פאוור ריינג'רס, מארוול, נינטנדו, דיסני, גרוויטי פולס, קינגדום הארטס, פוקימון וכ'ו. אם אני אמצא משהו מגניב שמתאים לאחד האוספים שלי ויש לי את האפשרות לקנות אותו בהחלט אעשה את זה.

איזה פריט באוסף שלך אתה הכי אוהב ולמה?

בהחלט שאלה קשה, זה כמו לשאול את מי אני אוהב יותר, אמא או אבא. אבל אם אני צריך להחליט מהפריטים שהשגתי בזמן האחרון זה ככל הנראה היה סט הדיוידי של גרוויטי פולס, שתי העונות המלאות + תוספות, קומנטרים, איסטר אגס ועוד. אחרי שקניתי אותו עשיתי מראתון רק של הקומנטרים, אני בדרך כלל לא צופה בקומנטרים אבל אמרתי לעצמי שכאן זה שונה. אם לא זה אז בהחלט הפופ של ווירד אל יאנקוביץ', זה לא כאילו הפופ הזה נדיר או משהו, אני פשוט אוהב את ווירד אל יאנקוביץ'.

איזה פריט היה לך הכי קשה להשיג?

לא הייתי אומר שקשה להשיג אלא שלא הייתי חושב על להשיג את זה לולא היו מציעים לי, וזה תמונות חתומות של חברי הקאסט של העונות השונות של פאוור ריינג'רס, יש לי חבר מחו"ל שנסע לפאוור מורפיקון בעבר ועל הדרך השיג לי תמונה חתומה של ג'סיקה ריי (אליסה, הריינג'רית הלבנה, פאוור ריינג'רס כוח סערה) אבל תמונה חתומה שממש לא ציפיתי לקבל הייתה של קריגן מהן (גולדאר, מייטי מורפין פאוור ריינג'רס – פאוור ריינג'רס בחלל) כי בכלל לא ידעתי שזה יגיע! זה היה בדיוק כשהתגייסתי, כנראה אחד החברים שלי סיפר לו והוא שלח לי תמונה חתומה כמתנת גיוס, עד היום אין לי מושג כיצד הוא שמע על זה…

איזה פריט אתה הכי רוצה שעדיין אין לך?

אם אני צריך לבחור זה כנראה יהיה פלאש של קרו מסאקורה לוכדת הקלפים. כל פעם שאני באיזה כנס אני מחפש בדוכנים אם יש משהו, אך מעולם לא מצאתי אחד כזה.

מה מייחד את האוסף שלך על פני אחרים לדעתך?

אדם שלדוגמה אוסף אמיבואים יסתכל על האמיבואים שלי ויראה שיש לי מעט יחסית, אדם שאוסף פופים יראה שאין לי הרבה פופים, אדם שאוסף משחקים האוסף שלו ככל הנראה יהיה הרבה יותר גדול משלי, אבל כשמחברים הכל ביחד יש לי המון דברים, אך בכל זאת הכמות אינה קובעת, אלא האיכות.

מחוץ לקופסא או בתוך הקופסא?

מחוץ…  100% מהמקרים מחוץ לקופסא.

איזה פריט היית רוצה שיוציאו בעתיד?

פופים של ריינג'רים מעונות אחרות (אני מבין שמייטי מורפין זה נוסטלגיה והרוב המוחלט מכיר רק אותם, אבל רבאק הגיע הזמן לקצת אהבה לעונות אחרות!) ואם לא אז פופים של הפיג'מות (בייחוד גרי… מת על גרי)

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא