אספן השבוע: אורי איזאק

פינת אספני השבוע חוזרת ובגדול! מעכשיו אציג בפינה אספנים מכל הסוגים. יש לכם אוסף מגניב (וגדול!) ואין לכם בעיה להצטלם? מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק ואציג אתכם בפינה.

אספן השבוע הוא אורי איזאק בן 29 מיפו.

בוא נדבר מספרים: כמה פריטים יש לך באוסף?
יש לי בסביבות ה400 פופים, 150 פיגרים (בובות, פסלים, מיניז, סתם קשקושים מכל מיני מקומות ) ולא מעט חוברות קומיקס.

כמה זמן אתה אספן ומה היה הפריט הראשון?
בתור ילד תמיד אספתי בובות, אבל את האוסף הרציני התחלתי לפני שנתיים בערך. הפופ הראשון שלי היה באטמן מהסרט האביר האפל עם כריסטיאן בייל הנפלא והבאטמן הטוב ביותר ללא עוררין (לדעתי ! ולדעת רבים אחרים)

מה אתה אוהב לאסוף?
כל מה שקשור בקומיקס של די סי ומארוול. מאז שהתחלתי לאסוף פופים אז הרחבתי את הדמויות לסדרות וסרטים אהובים, ודיסני. בלי קשר אני אוסף גם חוברות קומיקס, בתור ילד גדלתי על קומיקס אבל פחות על הסיפורים כי האנגלית שלי לא הייתה טובה, ויותר על האיורים. כיום אני משלים את הקשתות של הסיפורים ולומד להכיר את הדמויות שאני אוהב לעומק יותר.

איזה פריט באוסף שלך אתה הכי אוהב ולמה?
אין לי פריט אהוב, אבל בהחלט יש לי כל הזמן פריט אחר שהוא דומיננטי יותר ומקבל יותר יחס באותה תקופה. החיבור שלי עם האוסף הוא מאוד עמוק ולרוב המוחלט של הפריטים באוסף שלי יש מקום משלהם בעולם שלי.

איזה פריט היה לך הכי קשה להשיג?
ללא ספק את הפופ של הייזנברג מברייקינג בד הגרסא הכחולה. או שהוא היה צץ במחיר לא הגיוני , או שהוא היה צץ ב7 באקס, הוא עלה איזה 6 או 7 פעמים וכל פעם חטפו לי אותו מהסל קניות. אני חייב לציין שזה לא כזה קשה להשיג את הפופ הזה הוא פשוט חמק ממני כל כך הרבה פעמים ו בסוף הצלחתי להשיג אותו דרך חבר בקבוצה בפייסבוק, אני חושב שזה פופ יפייפיה וממש שמחתי לקבל אותו.

איזה פריט אתה הכי רוצה שעדיין אין לך?
יש שני דברים שאני ממש ממש רוצה הראשון זה הכפפה של תאנוס, הזמנתי לפני כמה חודשים באינטרנט וקיבלתי כפפה מכוערת שעושים איתה ספונג'ה, זה היה כל כך מבאס וממש פחדתי להזמין עוד הפעם.
הדבר השני זה פופ של ג'אפר הגרסא הישנה, אני מאוד אוהב לשנוא את ג'אפר והצלחתי לתפוס אותו ב7 באקס, החבילה נאבדה בדרך ומעולם לא הגיעה אליי לצערי, הם מקסימים זיכו אותי על כל הכסף אבל זה בהחלט היה מבאס לא להשיג אותו, ומאז לא הצלחתי.

מה מייחד את האוסף שלך על פני אחרים לדעתך?
שום דבר. האוסף שלי לחלוטין לא מיוחד יותר משל אחרים. אין לי פרטי אספנות שווים במיוחד, וגם לא יותר מידי פופים נדירים. האוסף שלי מיוחד רק בישבילי ולכן אני גם לא מוכר שום דבר ממנו.

מחוץ לקופסא או בתוך הקופסא?
תלוי בהרבה מאוד דברים, לגבי כל הבובות שהם לא פופים אז לחלוטין מחוץ לקופסא. לגבי פופים הם יפים גם בפנים וגם בחוץ לדעתי, אני לאט לאט מתחיל להוציא עוד ועוד פופים שלי לאוויר העולם ושומר בתוך הקופסא רק הנדירים ממש (עבורי).

איזה פריט היית רוצה שיוציאו בעתיד?
הייתי מאוד שמח לפופ של אהבת נעוריי – אזמרלדה הצועניה מהגיבן מנוטרדאם.

 

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא