אנטמן והצרעה – גיבורים גדולים בקטן

מבחינת טיימליין הסרט מתרחש אחרי קפטן אמריקה מלחמת האזרחים ומסתיים בסמוך לנוקמים מלחמת האינסוף.
אנטמן והצרעה הוא בזבוז זמן כייפי ומצחיק.
זה השלב שסביר להניח תרימו גבה, איך יתכן שסרט שהוא כייפי ומצחיק יכול להיות בזבוז זמן והתשובה שלי היא: סטנדרטים.
אילו היו מוציאים את אנטמן והצרעה *לפני* הנוקמים מלחמת האינסוף סביר להניח שהייתי נהנת ממנו הרבה יותר. הוא קליל, מצחיק, נגיש, יש בו אקשן אבל לא יותר מדי, האפקטים מושקעים וכל הדמויות האהובות מהסרט הקודם חזרו למחזר את ההצלחה.
הבעיה היא שלאחר מלחמת האינסוף הסטנדרטים שלי לסרטי מארוול קפצו לשמיים. אחרי שהראו לי שסרט יכול להיות גם מצחיק, גם מהנה, גם מלא אקשן אבל גם עמוק ומרגש עם סוף בלתי צפוי קשה לי להחליק סרטים שהם פשוט "פילרים" (ממלאי זמן/מקום) וזה בדיוק מה שהסרט הזה היה. פילר. הוא לא נתן לי שום דבר. לא היה לו שום ערך מוסף, הוא לא חשוב או מעניין, הוא פשוט היה שם. למעשה, גם אם לא הייתי רואה אותו, סביר להניח שחיי היו נשארים בדיוק אותו הדבר.
לשם ההשוואה "ספיידרמן: השיבה הביתה" לא היה סרט הכי מוצלח שיש, אבל היה לו סיפור מעניין והנבל שלו היה אחד הטובים ביותר בייקום של מארוול. "שומרי הגלקסיה 2" היה סרט שממש לא אהבתי, בעיקרו אקשן ובדיחות ממוחזרות אבל עם זאת בצורה מינימלית מאוד, העלילה קידמה אותנו עוד שלב הלאה בציר הזמן. אנטמן והצרעה היה לא לכאן ולא לכאן.
מבחינת "נבל" הבחירה להציג נבלית היתה נחמדה, רק שהיא לא באמת היתה נבלית, אלא יותר קורבן של הנסיבות בעצמה ואם נשווה אותה לשאר "הנבלים" של מארוול, גם הגרועים ביותר, כל אחד מהם טוב יותר ממנה. הסיפור שלה סופר על חצי אצבע, לא היה לנו שום חיבור אליה, טוב או רע והיא לא קידמה את העלילה בשום צורה מעבר להוסיף עוד אלמנט אל תוך הנוף בזמן סצנות אקשן חביבות.
גם לצלול אל תוך העלילה של ג'נט ואן דיין, הצרעה המקורית, נעשה בצורה חצי אפויה והמון פוטנציאל מבוזבז.
אז עכשיו שאני מצפה מהסרטי מארוול שלי להיות יותר מורכבים, התזמון של אנטמן והצרעה היה פשוט מצער. לשים את הצוות דמויות הזה אחרי ת'אנוס הגדול פשוט לא עובד ואם המטרה היתה סתם להחזיק את הקהל עד קפטן מארוול והנוקמים 4 אז עבד להם בחצי כוח.
סביר להניח שילדים קטנים יהנו וזה יכול להיות סרט קיץ חביב, אחרי הכל הומור לא חסר שם אבל אל תבואו עם ציפיות כי כפי שאמרתי… הוא פשוט מיותר.
לתוהים והמתלבטים: יש 2 סצנות פוסט קרדיטס, הראשונה חובה והשניה מיותרת לגמרי.
והתייחסות אחרונה וקצת ספויילריסטית אז מוזמנים לברוח עכשיו…
**ספויילר**
**ספויילר**
**ספויילר**
סצנת הפוסט קרדיטס הראשונה היתה יותר מעניינת מכל הסרט ביחד. אם רציתם לדעת מה קרה לצוות אנטמן פוסט ת'אנוס קיבלתם את התשובה. פוסט טראומה.

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא