אספן השבוע: אופיר גרינברג

פינת אספני השבוע חוזרת ובגדול! בפינה אציג אספנים מכל הסוגים. יש לכם אוסף מגניב (וגדול!) ואין לכם בעיה להצטלם? מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק ואציג אתכם בפינה.

אספן השבוע הוא אופיר גרינברג מתל אביב.

בוא נדבר מספרים: כמה פריטים יש לך באוסף?

נכון להיום 360 פופים של: דיסני, מארוול ודי סי, סרטים, אימה וזמרים. 

כמה זמן אתה אספן ומה היה הפריט הראשון?

את האוסף התחלתי כתוצאה מצפייה בסרטוני יוטיוב בנושא.ואז ביום גשום בדצמבר 2018 החלטתי לסור לחנות ״קומיקס וירקות״ ולרכוש לי את פופ הראשון באוסף.

עוד לא הייתי מגובש על עצמי ורכשתי פופ של סופרמן (שלמען האמת הוא לא ממש יפה אבל יש אליו רגש סנטימנטלי). מיד לאחר שסיימתי את הרכישה בחנות ״ קומיקס וירקות״ המשכתי לעבר חנות ״קוליו״ בדיזינגוף סנטר ורכשתי גם את הפופ של ״מלכת הלבבות״. אני זוכר שהגעתי הבייתה והוצאתי את שניהם והבטתי בהם בפליאה.משם, החלה התאהבות שנמשכת עד היום ומכל רכישה חדשה.

מה אתה אוהב בלהיות אספן של פופים ספציפית?

תוך כדי התחברות לקבוצה בפייסבוק הכרתי אנשים נפלאים וטובים ואני שמח שישנה קהילה כזו שגורמת לך לתחושת שייכות נעימה ולתחושה של מכנה משותף. לאט לאט למדתי את הלקסיקון לאספן המתחיל, מהו ״מייל קול״, ״מינט״, ״צייס״ ועוד.

ביצעתי אינספור רכישות בארץ וגם לא מעט בחו״ל, הגעתי לחנויות מאוד מיוחדות בניו יורק, בלוס אנג׳לס (עם פופים שהם חלום של כל אספן) רומא, לונדון ועוד. לא ניתן לתאר במילים את עוצמת ההתרגשות מרגע הכניסה לחנויות הללו ולתחושת ה״פופ האנטינג״.

איזה פריט באוסף שלך אתה הכי אוהב ולמה?

ישמע נדוש אבל מיסטר בין כי הוא מבין הפופים שגרמו לי להתחיל עם האוסף. סדרה שגדלתי עליה ועשו את הדמות מאוד דומה ודרכו התחלתי להכיר את עולם הפופים.

איזה פריט היה לך הכי קשה להשיג?

פופ שהיה לי קשה להשיג בתחילת הדרך כשלא הכרתי את כל האופציות שפתוחות בפני האספנים הוא הפופ של ״הצעקה״ ,אבל בעזרת דביר שגיא מהקבוצה רכשתי את הפופ במצב מינט.

איזה פריט אתה הכי רוצה שעדיין אין לך?

פופ שממש הייתי רוצה באוסף שלי הוא פופ של מייקל גקסון מתוך הקליפ ״באד״. מדובר בזמר שהיה אליל ילדות שלי ולא ברור לי עד היום איך אין לי פריט שלו באוסף.

מחוץ לקופסה או בתוך הקופסה?

אני חושב שפופים מהממים בתוך הקופסה אבל גם מחוץ לקופסה. אם הייתי לי האופציה מבחינת מקום הייתי מציג את כולם מחוץ לקופסהף אין לי ספק שמדובר בהרבה עבודת ניקיון אבל אני סבור שניתן להנות ממירב האלמנטים כשרואים את הפופים מכל הזוויות. מה שכן אני שומר על הקופסאות בקנאות רבה ובתוך פרוטקטורים.

איזה פריט היית רוצה שיוציאו בעתיד שעדיין לא הכריזו עליו?

פופ שהייתי שמח שיהיה לי באוסף ושיצא בעתיד הוא הפופ של לאקי לוק! סדרת ילדות מקסימה ואני חושב שהוא יהיה מבוקש לאילו שמכירים את הדמות.

מה מייחד את האוסף שלך על פני אחרים לדעתך?

אני חושב שמה שמייחד את האוסף שלי הוא שאני רוכש את מה שאני אוהב מבלי להסתכל על עלות הפופ ושוויו. האוסף צבעוני ומגוון ומכיל זכרונות וחוויות טובוים. אין ספק שזה נחמד לקנות פופ ולראות שהוא משביח את עצמו, אבל אני לא מונע משיקולים כאלו.

בנוסף, לפני 10 חודשים החלטתי לפתוח ערוץ יוטיוב בנושא אוסף הפופים שלי. שם הערוץ הוא funkonatic והערוץ צומח לאט לאט ואני משתדל להכין תוכן קצר ואיכותי.

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא