ביקורת בקטנה: "הלכלוך: סיפורה של מוטלי קרו"

"הלכלוך: סיפורה של מוטלי קרו" (ובלעז "The Dirt") משודר בנטפליקס.
שחקנים: דאגלס בות', דניאל וובר, איוון רהאון, קולסון בייקר (מאשין גאן קלי), פיט דייווידסון.
מה הדיבור: סרט אוטוביוגרפי המספר את סיפורה של אחת מלהקות הגלאם-רוק המפורסמות בעולם "מוטלי קרו" מהקמתה ועד פירוקה.
הסרט מתיימר להיות ביוגרפיה חסרת מעצורים ונטולת צנזורה לחייהם המטורפים של האנשים שאימצו את המוטו "סקס, סמים ורוקנרול" ונותן לצופים מבט מקרוב לחייהם של הלהקה שהתפרסמה יותר בגלל השערוריות שלה מאשר בגלל המוזיקה. הסרט כולל סצנות בוטות של סקס, אלימות ושימוש קיצוני בסמים.
במשך 107 דקות הסרט ניסה להעביר לנו את הטירוף של להיות בלהקה שיותר מתעניינת בלהרוס לעצמה את החיים מאשר ליצור מוזיקה, מה שאולי היה יכול להכעיס את חברי הלהקה עליהם מבוסס הסרט, אבל התסריט מבוסס על הספרים האוטוביוגרפים שהם כתבו והם גם היו מעורבים בהפקת הסרט ונמצאו המון על הסט אז כנראה שלא כל כך מפריע להם שבחרו להתמקד בלייפסטייל ולא במורשת המוזיקלית שלהם.
הטוב:
כשזה מגיע לסרט מוזיקלי על אגדות רוק, הוא בהחלט מעביר בצורה נאמנה את העליות והירידות שמגיעות עם החיים הפרועים וקשה שלא להסחף ברגעים מסויימים אל תוך הפנטזיה.
קטעי ההופעות מבוצעים בצורה נהדרת ומדוייקת בהשוואה למקור.
הליהוק המוצלח במיוחד של דניאל וובר (וינס ניל) ושל קולסון בייקר (טומי לי) הצליחו לתעל בצורה מושלמת את הדמויות שלהם.
הרע:
הסיפור מאוד חלקי. מוטלי קרו פעלו כלהקה כעשרים שנה, אבל הסרט מכסה בעיקר את שנות הזוהר שלהם ומתעלם באלגנטיות מכמה מהמשברים המאוד רציניים שעברו חברי הלהקה בחצי השני של הקריירה שלהם. הסרט סוג של מסתיים עם סוף טוב שמצייר את הלהקה באור חיובי הרבה יותר ממה שמגיע להם בפועל.
הליהוק הלא מוצלח של דאגלאס בות' לתפקיד האייקוני של ניקי סיקס ואיוון רהאון כמיק מארס. בות' לא הצליח להביא אפילו חצי מהאנרגיה של סיקס אל התפקיד ואיוון יותר מדי מקובע כרמזי בולטון ממשחקי הכס כדי שאקבל אותו בתור רוקר מזדקן.
המכוער:
השיער של פיט דיווידסון  אבל הגרוע ביותר היתה הסצנה עם אוזי אוסבורן שהלוואי ויכולתי למחוק מזכרוני.
ציון כללי: 7

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא