צפייה מהעבר: "רקורד חזק" (Empire Records)

באחד מימי שישי מתישהו בלשהי 1995 נכנסתי לחנות וידיאו וחיפשתי משהו מעניין לראות בסופ"ש. בתור מנויה קבועה והרבה לפני האינטרנט, מעטים היו הסרטים שלא ראיתי והתלהבתי לגלות סרט נעורים חדש על המדף.

לסרט קראו בעברית "רקורד חזק" והוא הציג חבורה של שחקנים כמעט אנונימים לחלוטין למעט ליב טיילר שבאותה תקופה היתה מפורסמת בזכות ההופעות שלה בקליפים של ארוסמית'. כיום אנחנו יכולים להגיד בודאות שהכוכבת הכי גדולה בסרט היא זוכת האוסקר רנה זלווגר שסביר להניח היתה שמחה למחוק את הסרט הנ"ל מההיסטוריה הקולנועית שלה בגלל הדמות המופקרת שהיא גילמה.

הסרט מתרחש במהלך יום ארוך במיוחד בו העובדים הצעירים בחנות המוזיקה "אמפייר רקורדס" חווים אינספור רגעים הזויים, מצחיקים ומרגשים שיהפכו עם השנים את הסרט לקאלט ואת הפסקול שלו לאחד המוצלחים ביותר בתחומו.

כמו כל סרט קאלט אמיתי, בזמן יציאתו להקרנים הוא לא היה מצליח במיוחד בקופות ואת הפוטנציאל הענקי שלו גילו הצופים רק כשהוא יצא לוידיאו אך כיום מדי שנה בשמיני באפריל חוגגים המעריצים את "יום רקס מנינג" וצופים מחדש בסרט תוך כדי דיקלום של כל הציטוטים האייקונים. Damn the man! Save the Empire!

לאלו מכם שלא צפה (עדיין) בסרט, רקס מנינג (מקסוול קולפילד) הוא כוכב פופ מזדקן, מהסוג שאמא שלכם סביר להניח ממש אהבה כשהיא היתה נערה, והוא הגיע ל"אמפייר רקורדס" להיפגש עם מעריצים ולחתום על דיסקים כשהוא מלווה במנהלת שלו ג'יין (דבי מאזר האלילה). הופעתו של רקס מנינג מלהיבה את ג'ינה (זלווגר) ורורי (טיילר) מעריצות אדוקות של הכוכב אך פחות מרשימה את הגברברים שעובדים בחנות שמעדיפים את המוזיקה שלהם עם סולו גיטרה חשמלית ותופים מפוצצים.

במקביל לחגיגות ג'ו, מנהל החנות (אנתוני לה-פגליה) נאלץ להתמודד עם בלאגן פיננסי שיצר לוקאס (רורי קוקרן) כדי למנוע מהחנות להמכר לרשת ענקית סטייל "טאוואר רקורדס" זכרונם לברכה תוך כדי ניהול משברים מלאי הורמונים של אייג'יי (ג'וני וייטוורת') שמנסה לצאת מהפרנדזון עם רורי, ג'ינה שמנסה לשכב עם כל מה שזז, רורי שרוצה לאבד את הבתולים שלה לרקס מנינג, מארק (אית'ן אמברי) שאוהב לעשות בלאגן אבל בצורה הכי מקסימה שיש, דברה (רובין טאני) שרק רוצה למות, ו-וורן (ברנדן סקסטון) פרחח שנתפס כשהוא ניסה לגנוב דיסקים מהחנות.

בימים טרופים אלו אנחנו זקוקים לאסקפיזם בדיוק מהסוג ש"אמפייר רקורדס" מספק ותודות לאמאזון פריים וידיאו תוכלו גם אתם להשלים את הפערים (לינק לצפייה)

והנה איך הם נראים היום (25 שנה אחרי)

 

 

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא