אספן השבוע: מאור קאקון

פינת אספני השבוע חוזרת ובגדול! בפינה אציג אספנים מכל הסוגים. יש לכם אוסף מגניב (וגדול!) ואין לכם בעיה להצטלם? מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק ואציג אתכם בפינה.

אספן השבוע הוא מאור קאקון, בן 29 מתל אביב.

בוא נדבר מספרים: כמה פריטים יש לך באוסף?

בערך 100 פריטים לא כולל אלו שבדרך.

כמה זמן אתה אספן ומה היה הפריט הראשון?

אני אוסף בערך שנתיים שנתיים וחצי. לא זוכר מה היה הפריט הראשון אבל הפרטים הראשונים מאגים של מיקי וכריות מדיסני סטור וקישוטי כריסמס של לומייר, קוגסוורת', ומיס פוטס של ג'ים שור. 

מה אתה אוהב לאסוף?

אני אוסף היום בעיקר פסלים של דיסני והאהובים עליי הם פסלים של הפסל האיטלקי Guiseppe Armani והקולקציה הקלאסית Walt Disney Classics Collection. שתי הקולקציות כבר לא מיוצרות ונחשבות כפרטי אספנות. אני כמובן אוסף גם פסלים אחרים אבל אלו העיקריים.

למה דווקא את זה אתה אוסף?

אני אוהב לאסוף ספציפית את שתי הקולקציות האלו כי הן מאוד קלאסיות. הפסלים של ארמני עשויים פורצלן קר והצביעה שלו מדהימה בעיניי. בכלל רוב הפסלים שלו נחשבים כפרטי אספנות לאו דווקא דיסני. הקולקציה של WDCC עשוייה מפורצלן ובניגוד לארמני היא מאוד נאמנה למקור, הפסלים בה הם הכי מדוייקים ודומים לאנימציה. מבחינתי שתי הקולקציות האלו מתאימות לתצוגה בבית הריהוט לכל דבר.

איזה פריט באוסף שלך אתה הכי אוהב ולמה?

אני הכי אוהב את פינוקיו ופיגרו של ארמני. הוא פשוט מתוק בעיניי וגם הפריט הראשון של ארמני שקניתי. הוא היה הסיפתח לכל השאר.

איזה פריט היה לך הכי קשה להשיג?

לא חושב שיש לי פריט נדיר שהיה לי קשה להשיג. בסופו של דבר הכל קופץ מתישהו לאיביי או לקבוצות הפייסבוק והכל שאלה של כמה מוכנים לשלם על הפריטים הנדירים יותר. הפריט שהיה לי הכי קשה להשיג הוא פסל של הפסל האיטלקי Enzo Arzenton בשם Group Hug ומציג את סצנת הסיום של אלאדין. הפסלים שלו יצאו במהדורות מוגבלות והם מאוד יקרים ושבירים. הרבה מוכרים לא מוכנים לשלוח אותם במשלוח בינ"ל ובנוסף הם עצומים ולכן המשלוח מאוד יקר. הקופסא בקושי עברה בדלת של הבית שלי.

איזה פריט אתה הכי רוצה שעדיין אין לך?

אני רוצה כל כל הרבה פריטים… הנדירים שאני ממש לא מצליח למצוא בשום מקום וגם מעולם לא נמכרו באיביי הם אליס, וסינדרלה & לוציפר של ארמני. גם את פיטר פן שלו יהיה לי קשה מאוד להשיג.

מה מייחד את האוסף שלך על פני אחרים לדעתך?

אני חושב שאני היחיד שאוסף פסלים איטלקיים בארץ. אני מכיר רק עוד אספן אחד שיש לו ספציפית את הפסלים של בת הים כי זה הסרט האהוב עליו. אבל אני ממש אוהב את כולם. 

איזה פריט היית רוצה שיוציאו בעתיד?

הייתי שמח אם יחזירו את הקולקציה של WDCC. אי אפשר להתחרות באיכות שלה. לצערי מאז 2012 שבה הפסיקו את הייצור שלה, לא נעשו כמעט פרטים שאני אשמח לצרף לאוסף. יש לי פריטים חדשים יותר אבל ממש מעט כי אני לא אוהב את הסגנון ואת איכות הצביעה הנמוכה שנעשית בסין.

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא