אספן השבוע: איציק סמוכה

אספני השבוע חוזרת ובגדול! מעכשיו אציג בפינה אספנים מכל הסוגים. יש לכם אוסף מגניב גיקי (וגדול!) ואין לכם בעיה להצטלם? מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק ואציג אתכם בפינה.

אספן השבוע הוא איציק סמוכה, בן 33 מתל אביב יפו.

כמה פריטים יש לך באוסף?
האוסף שלי מונה כמעט 100 פריטים, כולל בובות, חולצות, מדבקות, סיכות, טבעות, מחזיקי מפתחות, כרטיסי ברכה, תבניות קרח, כובעים וספרים. הדבר היחיד אולי שאין לי שקשור לנוסע השמיני זה קעקוע.

מה היה הפריט הראשון שלך וכמה זמן אתה אוסף?

מבחינה טכנית, הפריט הראשון שהיה לי שקשור לנוסע השמיני היתה בובה נפלאה של חייזר שהוא חצי עטלף. היה לו כפתור כזה בגב שגורם לו לנופף בכנפיים. זה היה צעצוע מדהים שקיבלתי בגיל 10, אבל הוא הלך לאיבוד. אחרי זה, ב-2009 (לפני תישע שנים בערך) קניתי בובה ענקית של חייזר שראיתי בטיול בברלין, ומאז האוסף הלך וגדל כמו עובר חייזרי בתוך החזה. אז אפשר להגיד שבאופן רשמי אני אוסף את הדברים האלה כבר תשע שנים.

מה אתה אוהב לאסוף ולמה?

אני אוהב לאסוף כל מה שקשור לסאגת הסרטים של הנוסע השמיני. בעיקר מה שקשור לסרט הראשון והשני. אני אוסף בעיקר אקשן פיגיירז וצעצועים, אבל גם יש לי אוסף גדול מאוד של חולצות (עם רפרנסים שבטח רק אני מבין) וספרים מאוד יפים ומעניינים בנושא. האובססיה שלי לסרט הזה התחילה מגיל צעיר, כשהייתי בערך בן שמונה. ההורים שלי הזהירו אותי מפני הסרט הזה שנקרא הנוסע השמיני ואני שיגעתי אותם יום ולילה עם שאלות לגבי הסרט ובסוף לא היתה להם ברירה אלא לתת לי לראות אותו ומאז הייתי פשוט מכור. אני חושב שהסרט הראשון הוא בלי ספק סרט האימה היפה ביותר מבחינה ויזואלית. משהו בנושא, באווירה ובקונספט של הסרט פשוט השפיע עלי באופן שקשה לתאר. תמיד אהבתי לאסוף צעצועים, והסרט הזה פשוט עזר לי למקד את התחביב הזה.

מה הפריט האהוב עליך ולמה?

קשה לי מאוד להחליט איזה פריט באוסף הוא האהוב עלי… יש כל כך הרבה. אבל אם אאלץ לבחור אחד, זה חליפת ה-power loader שסיגורני וויבר משתמשת בה כדי להביס את המלכה של החייזרים. הפריט הזה כל כך מושקע ומפורט והוא מסמל עבורי את סצנת האקשן המרהיבה והסוחפת ביותר שראיתי בסרט כלשהו.

איזה פריט הכי היה קשה לך להשיג?

אני חושב שהפריט שהכי היה קשה לי להשיג הוא הרפליקה בגודל 1/1 של ״פורץ החזה״, אותה מפלצת קטנה ומרושעת שפורצת מתוך החזה של אחת הדמויות בסרט. יש רק 500 יחידות ממנו וההמתנה עד שהוא הגיע הרגישה כמו נצח. יש גם איזה צעצוע מעוצב קטן שהזמנתי לפני בערך שנתיים ומאז אני עדיין מחכה. יש לי תחושה שהוא בחיים לא יגיע.

איזה פריט אתה רוצה שעדיין אין לך?

יש פריט אחד שממש הייתי רוצה לאוסף שלי, וזה הרפליקה של ה-pulse rifle, הנשק שחיילי המארינס השתמשו בו ב״שובו של הנוסע השמיני״. הבעיה היא שמלבד המחיר היקר מאוד, אני חושש שיהיה בעייתי להביא אותו לארץ מאחר והוא נראה כמו נשק אמיתי, ועלול לעשות בעיות במכס, אז זה יכול ליצור קצת פדיחות.

מה מייחד את האוסף שלך על פני אחרים?

אני לא יכול לומר את זה בודאות אבל אני דיי בטוח שיש לי את האוסף הגדול ביותר של הנוסע השמיני בישראל. יכול להיות שיום אחד יבוא משהו ויוכיח אחרת ואז אצא טמבל, אבל עד אז אני גאה מאוד באוסף הזה, שהולך וגדל כל הזמן.

בתוך או מחוץ לקופסא?

יש אנשים שמעדיפים להשאיר את הפריטים שלהם בתוך הקופסא. אני תמיד מוציא אותם החוצה. אני נהנה לשחק איתם, להעמיד אותם בכל מני פוזות, לצלם אותם ובעיקר להשוויץ איתם.

איזה פריט היית רוצה שיוציאו בעתיד?

יש כל מני צעצועים של הנוסע השמיני שהייתי רוצה שימציאו. אבל אחד מהם הוא מן חייזר כזה שאפשר להסתיר מתחת לחולצה, והוא מתקפל פנימה בצורה טלסקופית ובלחיצת כפתור הוא משתחרר כמו קפיץ החוצה, ככה שזה נראה כאילו הוא פורץ לך מהחזה. הייתי מת שיעשו אחד כזה. זה היה יכול להיות להיט בפורים ובליל כל הקדושים.

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא