ביקורת בקטנה: איש מזל התאומים

איש מזל התאומים – עכשיו בקולנוע.

במאי: אנג לי

שחקנים: ויל סמית', מרי אליזבת וינסטד (רמונה פלווארס מ"סקוט פילגרם"), בנדיקט וונג ("דוקטור סטריינג'") וקלייב אוואן.

מה הדיבור?

ויל סמית' מגלם את הנרי ברוגן, צלף מוכשר במיוחד בשירות המדינה, שרוצה לצאת לפנסיה אחרי הג'וב האחרון שלו, מגלה שהוא הופלל והפך למטרה בעצמו. 

במהלך הבריחה שלו הוא נעזר בדני, סוכנת שנשלחה להשגיח עליו ובברון, חבר ותיק שלו מתקופת המארינס.

בזמן שהוא מנסה להבין מי רוצה להרוג אותו ולמה, הוא מתחמק ממתנקש שיודע לצפות את כל המהלכים שלו מראש, רק כדי לגלות שמדובר בשכפול גנטי של עצמו שנועד להיות החייל המושלם.

הטוב:

לו סרטי אקשן היו מועמדים לאוסקר אז הפעלולנים בסרט הזה היו צריכים לקבל פרס מיוחד על תיאום יוצא מן הכלל שעוזר לויל סמית באמת להראות כאילו הוא נלחם בעצמו עם תנועות מראה יוצאות מן הכלל. ללא ספק פעלולנים לא מקבלים מספיק קרדיט ולולא הם הסרט הזה לא היה תופס בשום צורה.

בנוסף, חייבת לפרגן לאנשי האפקטים המיוחדים שלא רק הצליחו להלביש את הפנים הצעירות של ויל סמית' על הבן שלו ג'יידן סמית' (כגיבוי) אלא גם הצליחו לגרום לגרסא הצעירה שלו להישמע אחרת וזה בהחלט מאוד מרשים.

הרע:

על הסיפור אחראים דייוויד בניוף (חצי מיוצרי "משחקי הכס") ועוד שישה כותבים אחרים שרק אלוהים יודע איך הם עדיין מקבלים עבודות בהוליווד, שהצליחו ליצור סיפור כל כך חרוש, צפוי ומשעמם, שאפילו חובבי האקשן בקהל פיהקו במהלך רגעי "המתח" של הסרט.

כל האפקטים וההשקעה לחלוטין התבזבזו על תסריט נוראי.

המכוער:

אפקט התלת מיימד פלוס בו צולמו חלק מסצנות האקשן שנועד לתת תמונה רחבה יותר אבל בעיקר נתנה הרגשה של רכבת הרים ורצון להקיא מרוב שהיא לא היתה נוחה לצפייה.

שורה תחתונה:

אני אהיה נדיבה ואתן לסרט את הציון: 5

הייתי אומרת לכם לוותר על הסרט בכללי אבל אם אתם מתעקשים לצפות בו זה שווה רק בשביל לראות את הטכנולוגיה הבאמת מדהימה שהראתה לנו גרסא צעירה יותר של ויל סמית'.

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא