אספן השבוע: אלי קטן

פינת אספני השבוע חוזרת ובגדול! מעכשיו אציג בפינה אספנים מכל הסוגים. יש לכם אוסף מגניב גיקי (וגדול!) ואין לכם בעיה להצטלם? מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק ואציג אתכם בפינה.

אספן השבוע הוא אלי קטן בן 39 מכרמיאל בעל חנות לגרפיקה ומתנות מיוחדות.

בוא נדבר מספרים: כמה פריטים יש לך באוסף?

וואלה לא יודע אף פעם לא ספרתי… אבל בטוח יותר מ-100 שמוצגים אם זה בויטרינות או על המדפים… יש עוד 2 ארגזים מלאים עם דברים שלא היה לי מקום בשבילם על המדף.

כמה זמן אתה אספן ומה היה הפריט הראשון?

מתישהו בגיל 25 בערך מצאתי בבויידם את צעצועי הרובוטריקים שלי המקוריים משנות ה-80 ומשם הניצוץ נדלק. חיפשתי אז באינטרנט (שהיה די בראשיתו) וגיליתי שיש פורום עם עוד אנשים שאוספים בארץ. מפה לשם קניתי מהם כמה דברים וגיליתי את EBAY  והשאר הסטוריה כמו שאומרים.

 מה אתה אוהב לאסוף? 

אני הכי אוהב את לאסוף את הדמויות של STAR WARS  או כל דבר שקשור לסרטים הללו. אני מעדיף לאסוף מוצרים של הסרטים המקוריים. היות ואני גם גרפיקאי אז אני משלב 2 אהבות שלי (אוסף וציור) ואני לפעמים מייצר לעצמי דברים שקשורים לנושא.

איזה פריט באוסף שלך אתה הכי אוהב?

חחח זה כמו לשאול את מי אתה אוהב יותר את אמא או את אבא….

בגדול אני אוהב את הכל אם לא לא הייתי קונה אותם לאוסף… אבל יש כאלה שיותר עושים לי צביטה בלב מאשר אחרים. יש לי תחתית לספל בירה שאחי הביא לי מאוסטרליה כשהוא היה בטיול אחרי צבא. יש לי חללית X WING  שבניתי מקיסמים ויש כמובן את הציורים שעשיתי בנושא.

איזה פריט היה לך הכי קשה להשיג?

עדיין לא השגתי אותו… הגביע הקדוש עבורי זה את החללית של האן סולו המילניום פאלקון בשלמותה וגדולה (קטנות יש לי מספר פעמים)

איזה פריט אתה הכי רוצה שעדיין אין לך?

ראו שאלה קודמת 🙂

מה מייחד את האוסף שלך על פני אחרים?

לא יודע… אני בד"כ אוסף דברים נוסטלגים או דברים שאהבתי כילד לכן האוסף שלי די מגוון מדמויות של מלחמת הכוכבים דרך דמויות של רן וסטימפי – פינקי והמוח, מפלצות אמיתיות, זרבובים ועוד…

מחוץ לקופסא או בתוך הקופסא?

99.9% מהאוסף שלי הוא מחוץ לקופסא מה שנשאר בתוך זה דברים שצריך לבנות אותם לכן הם נשארים סגורים מפאת חוסר זמן…

איזה פריט היית רוצה שיוציאו בעתיד?

וואלה לא נראה לי שיש משהו שעוד לא הוציאו…

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא