אספן השבוע: אלעד שרז

אספני השבוע חוזרת ובגדול! מעכשיו אציג בפינה אספנים מכל הסוגים. יש לכם אוסף מגניב גיקי (וגדול!) ואין לכם בעיה להצטלם? מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק ואציג אתכם בפינה.

אספן השבוע הוא אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה.

בוא נדבר מספרים: כמה פריטים יש לך באוסף?
יש בבעלותי כ110 משחקים מקוריים לקונסולות שונות (ps1,2,3,4+psp+psvita+3ds+new3ds xl+ switch) פלוס יותר מעשרה ספרים ומגזינים על משחקים שונים ועל משחקים בכללי. והוא גדל כל הזמן חחח

כמה זמן אתה אספן ומה היה הפריט הראשון?
אני אספן שלהם כבר חמש שנים, חמש שנים טובות מאוד.
הפריט הראשון היה המקבץ של המשחקים (14 משחקים) שקניתי יחד עם הפלייסטיישן 4 פרו לפני חמש שנים. זה היה מה שהתחיל את הכל, הקונסולה הביתית הראשונה שלי בחיים והמשחקים המקוריים הראשונים שקניתי.

מה אתה אוהב לאסוף?
אני אוהב לאסוף משחקי ווידיאו בעיקר, גרסאות מקוריות, גרסאות אספנות שאני מוצא ויכול להרשות לעצמי, והרבה דברים שקשורים למשחקים. מאז ומתמיד אהבתי לחקור גם את ההיסטוריה מאחורי המשחקים והחברות, ולכן באופן בלתי נמנע התחלתי גם לאסוף ספרי היסטוריה, ספרי אומנות, חולצות, פוסטרים, מגזינים, ואת הקונסולות עצמן. משחקי ווידאו עבורי תמיד היו משהו מיוחד. הם חיברו ביני לבין החברים הראשונים שלי, היוו בריחה נעימה מהחיים כאשר הם היו עמוסים מידי, ונתנו לי שעות רבות של חוויות מדהימות עם דמויות נהדרות וסיפורים מרגשים, מפחידים, מצחיקים, ומהנים. הם אפילו ההשראה שלי ללימודים.
מאז ומתמיד אהבתי לשחק, אבל רק בשנים האחרונות, עת ההתבגרות שלי ומצב כספי שאני יכול להרשות לעצמי לקנות אותם, החלטתי שאני מעכשיו קונה כל משחק שארצה. זה כבוד למפתחים אשר מביאים לנו כל כך הרבה הנאה.

איזה פריט באוסף שלך אתה הכי אוהב ולמה?
יש המון וקשה לבחור, אם זאת, יש אחד שהוא מיוחד ביותר. גרסת האספנות של המשחק Nier:Automata במהדורת הקופסה השחורה. יצאו רק 5000 יחידות ממנו והיה ניתן לרכוש אותו בהזמנה מוקדמת בלבד. מעבר לעובדה שזה פריט יפיפייה, אחרי שהזמנתי אותו ידעתי שרק על התחביב הזה אוכל להוציא כל כך הרבה כסף, זה היה נקודת מפנה בהבנה שלי לגבי כמה אני אוהב משחקי ווידיאו.

איזה פריט היה לך הכי קשה להשיג?
למען האמת המהדורה הזאת, Nier:Automata Black Box Edition, היה הכי קשה להשגה. נאלצתי להמתין עד שההזמנה המוקדמת נפתחה מהאתר הרשמי, להזמין מהר, להמתין שהמוצר ייצא לשוק, לשלוח את זה לחברה חיצונית כי הם לא עושים הזמנות לישראל, משם לשלוח לישראל, להמתין שזה עבר מכס, ואז לחכות שדואר ישראל יביא את אלי. תהליך של 3 חודשים שעלה לי 1400 שקל עבור המוצר בסופו של יום. אבל היה שווה כל רגע וכל שקל.

איזה פריט אתה הכי רוצה שעדיין אין לך?
פריטים כאלו צצים כל הזמן. אינני מחפש לרב משהו ספציפי, אבל אם אאלץ לבחור אחד, הייתי אומר שאשמח לשים את ידי על מהדורת האספנים של Fire Emblem Fates. המשחק המקורי פוצל לשתי קווי עלילה ושני משחקים בהתאם בהתחלה, בצורה מעט דומה לפוקימון, אך גרסת האספנים מכילה את שני קווי העלילה יחדיו פלוס קו עלילה שלישי שייחודי לגרסה זאת אשר משלים פערים בסיפור. בהחלט אשמח לשים את ידי עליו בהקדם האפשרי, אני מחכה לזה כבר שנים.

מה מייחד את האוסף שלך על פני אחרים לדעתך?
לפי דעתי אחד האלמנטים שמייחדים את האוסף שלי הוא הגיוון של מגוון של קונסולות, גרסאות (אספנות ולא אספנות), ספרי היסטוריה על משחקים ספציפים וחברות, ספרי ידע כללים על העולם. האהבה שלי צצה בכל צורה ומכל כיוון.

מחוץ לקופסא או בתוך הקופסא?
מדובר פה על משחקי ווידיאו בסופו של יום, ומכוון שעדיין לא נמצאה שיטה טובה לשחק בהם בלי לפתוח את האריזה, אצלי הם מחוץ לקופסאות ובתוך הקונסולות.

איזה פריט היית רוצה שיוציאו בעתיד?
תשובה עבור זה היא לא קלה, אבל הייתי שמח בכללית לעוד מגוון של ספרי לור, היסטוריה, ודמויות על מגוון רחב יותר של סדרות משחקים. יש מחסור רציני בשוק לאנשים שרוצים ללמוד יותר על העולמות האלה מחוץ לעמודי ויקיפידה וזה ממש עצוב, כי אני יודע שיש ביקוש לזה.

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא