אספן השבוע: שרון איצקוביץ'

אספנים ואספניות!

פינת אספני השבוע חוזרת ובגדול! מעכשיו אציג בפינה אספנים מכל הסוגים. יש לכם אוסף מגניב (וגדול!), אתם מעל גיל 18 ואין לכם בעיה להצטלם? מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק ואציג אתכם בפינה.

אספן השבוע הוא שרון איצקוביץ', בן 38 מהצפון.

כמה פופים/מוצרי פאנקו יש לך?

314 פופים ורוק קנדי אחת.

כמה זמן אתה אוסף ומה היה הפופ הראשון?

הפופ הראשון היה לפני קצת יותר משנה, ולמעשה אלו היו שלושה פופים, של ג'ון סנואו וגוסט ממשחקי הכס, והבאלרוג משר הטבעות. אבל להיות אספן התחלתי רק לפני חצי שנה בערך.

מה גרם לך להפוך לאספן של פופים?

בעיניי אקשן פיגורס מתחלקים לשניים, יקרים וגדולים או מכוערים, ורציתי תמיד דמויות קטנות כדי לקשט את הספרייה. נתקלתי פה ושם מפופים ולא התרגשתי מהצורה שלהם יותר מדי, אבל כשנתקלתי בסדרות היחסית חדשות התחלתי להתלהב. הדרך משם אל האתר של פאנקו היתה קצרה, וכשגיליתי את המגוון נתפסתי. וגם, רוצה להוסיף, שהפאנדום של הפופים מלא באנשים סופר נחמדים שממש עוזרים אחד לשני. אני כל פעם נדהם מחדש.

 

איזה פופ באוסף שלך אתה הכי אוהב ולמה?

כולם קרובים לליבי, אבל הפופ של מארטי מקפליי על ההובר בורד כנראה קצת מכל כולם. למרות שרוב הפופים שאני קונה מבוססים על סדרות וסרטים שגדלתי עליהם או שאני עדיין "גדל" עליהם, בחזרה לעתיד היה ממש ערש ילדותי, ואני חושב שראיתי את הסרט הזה עשרות אם לא מאות פעמים. וחוץ מזה שהוא מגניב ברמות על חלל מבחינה ויזואלית.


איזה פופ היה לך הכי קשה להשיג?

בסופו של דבר זה הכל עניין של כסף, וכמה מוכנים להשקיע. עוגיפלצת הוא פופ שלקח לי קצת זמן למצוא במחיר נורמלי, אבל בסוף מצאתי אפילו גרסא פרוותית שלו. גם את דארת ויידר עם חניקת הכוח, אחת משתי הגרסאות האלה, לקח לי זמן למצוא.

איזה פופ אתה הכי רוצה שעדיין אין לך?

אינדאינה ג'ונס היתה סדרה של סרטים שממש אהבתי, ואני מנסה לא מעט זמן למצוא את הפופ במחיר שפוי.

מה מייחד את האוסף שלך על פני אחרים לדעתך?

אני לא חושב שראיתי שילוב של פופים של משחקי הכס (שיר של אש ושל קרח) ושר הטבעות עם הספרים שלהם כמו אצלי, וזה משהו שממש כיוונתי אליו. כמובן שלכל אחד יש התמהיל שלו של הפופים שהוא אוהב לפי הפאנדומים אבל אני חושב שהאוסף שלי די ממוקד יחסית להרבה אוספים אחרים שראיתי.

מחוץ לקופסא או בתוך הקופסא?

רק מחוץ לקופסא רק מחוץ לקופסא. כמובן שהקופסאות הריקות מסודרות במחסן.

איזה פופ היית רוצה שפאנקו יוציאו שהם עדיין לא הכריזו עליו?

הייתי רוצה שיוציאו סדרה של דיוויד בואי, עם כל הדמויות שהוא הופיע איתם. כמו זיגי סטארדאסט, הדוכס הלבן, וגם דמויות מסרטים בתור אקסקלוסיבס או משהו דומה. אני חושב שדיוויד בואי יכול להיות פופ נהדר, וג'ארת הוא דוגמא טובה.

אהבתם? שתפו.

עוד בנושא